DRY PORT

Stratejik konumu itibarı ile günden güne yoğunlaşan kentimizde, ithalat ve ihracatçılarımıza hız ve kolaylık sağlayan bir alternatif olan sahamız; Mersin Limanı - otoban lokasyonunda limana 5 km. mesafede, Yalınayak beldesinde 6.500 m2 kapalı, 40.000 m2 açık gümrüklü sahasında KAHRAMANLI DRY PORT adı altında Geçici Depolama/Kara Limanı hizmeti vermektedir.

Yurtdışı ve yurtiçindeki müşterilerimizin Mersin Limanı'na en yakın gümrüklü konteyner sahası olma avantajını kullanarak terminal hizmetlerini (depolama, iç boşaltma, iç yükleme, tespit, tartı vb.) sunmaktadır. Diğer bir tanımla; Kahramanlı Dry Port, ithalat ve transit gümrük işlemleriniz de dâhil olmak üzere bir limanda aldığınız hizmetin tamamını sağlamakta ve hız açısından firmalarımıza güvenilir bir alternatif oluşturmaktadır.

İstenilen doğrultuda Mersin Limanı'nda gemiden tahliye/gemiye yükleme yapılarak konteynerler/tırlar Kahramanlı Dry Port'ta terminal hizmetlerini alabilir, T.C. Gümrük Müsteşarlığı memurlarının bulunduğu sahamızda emtianın gümrükleme işlemlerini yapabilirler. Özetle herhangi bir limandaki iş sürecinizin birebir aynısını Kahramanlı Dry Port ‘ta da güvenle sürdürebilirsiniz.